Konkurenční produkty I. – Manico, Švédsko

19.01.2019

Abychom neprosazovali pouze Magic Table, podívejme se také k naší přímé konkurenci a porovnejme náš stoleček se švédskou firmou MANICO a jejich Fun Table.

Podle informací, které máme, najdete velmi brzo tento stoleček v dětských koutcích společnosti IKEA. Pravda je, že bychom rádi konkurovali těmto koutkům a měli tam náš stoleček, ale Švédi prostě drží se Švédy a tak to bude na věky věků... :)

Originální popis fun table švédského výrobce najdete v příloze tohoto článku.

Obrazovka

Přestože výrobce na svých stránkách deklaruje, že si stoleček vyrábí sám, jeho komponenty jsou zde pouze kompletovány a např. obrazovka je dovážena z Hong Kongu. Například obrazovka Magic Table je originál výrobek Samsung a je vyráběná přímo v Koreji

Design

Dle našeho názoru jednoznačně vítězí Magic Table.

Jelikož je materiál na Manico Fun Table jemně vroubkovaný, dlouhodobější dotyk rukou se stolečkem začne být mírně nepříjemný a ruce začínají bolet. Navíc design Magic Table je více bližší dětem. Ale je to názor náš a my nejsme objektivní 

Software

Tady je významný nedostatek Fun Table. Software který využívá neumožňuje multi dotykové ovládání, resp. stoleček může ovládat pouze jeden pohyb ruky, tzn. že se například dvě děti musí vzájemné střídat při hře na stolečku. To je rozdíl oproti Magic Table, kde je předinstalován software, který je přímo určen na multi dotykové ovládání.

Stejně tak jako na náš stoleček lze instalovat aplikace a hry s Androidu.

Magico spolupracuje s báječnou českou firmou, která se jmenuje Lipa learning a která vytváří báječné aplikace pro děti (budeme se věnovat). Software této společnosti posouvá stoleček Magico na něco víc, než klasický velký tablet který vypadá jako stoleček.

Cena stolečku je v podstatě shodná. Záleží na tom, z jakého pohledu se na ni díváme. Aktuálně je prodejní cena EUR 2300 ve Švédsku, distributorská cena se pohybuje kolem EUR 1800 bez dopravy a DPH.

Naše hodnocení je takové, že společnost Manico dělá dobrou věc, protože je stejně jako naše firma zaměřena na děti a jejich zábavu. Vlastní Fun Table je lepší designově na děti zaměřené zařízení, přičemž cena ne úplně odpovídá kvalitě obrazovky a celkového zpracování. Fun Table odlišuje kvalitní software od společnosti Lipa learning, který je skutečným vzdělávacím softwarem. Využití Fun Table je shodné a neliší se od Magic Table.

Náš článek vychází z ověřených materiálů společnosti Manico, komunikace se zástupcem společnosti Manico, panem Carlem Lingrenem a naší vlastní zkušenosti.

Přejeme hodně zdaru a fair play naší konkurenci.